פילטר מים

פילטר מים

פילטר מים יכול להיות כל אחד מסוגי הפילטרים למים האפשריים בשוק, ועוד אלו שיומצאו. באופן עקרוני תפקידו לשפר את איכות המים כדרך סינון האלמנטים שלא אמורים להיות בה ואפשור אלה שכן אמורים להיות זה.

למה ללכת על פילטר למים?

פילטר למים יכול לשפר את הריח והטעם של המים, בייחוד על ידי הפחתת רכיבים מסוימים כמו כלור ושאר כימיקלים שנועדו לעזור בטיהור המים בדרכים שונות. הפילטר יכול גם לשפר את איכות המים וטעמם כדרך הריגה או הפחתה של מזהמים חסרי טעם שנמצאים במים וכיוצא בזה.

איך פילטר מים עושה את עבודתו?

ובכן, סביר שהוא עובד עם פחם. פילטר מים שעובד עם פחם יכול לעשות את עבודתו דיי במהירות ודיי בפשטות. באופן עקרוני מדובר בפחמן מיוחד שעשו לו טיפול בחמצן כדי לפתוח בו מיליוני נקבוביות קטנות בתוך האטומים שלו. כן, נשמע דיי מרשים. הדבר מאפשר להעצים את פני השטח של הפחם מה שמאפשר לו לספוג כמויות גדולות יותר של כימיקלים, ואף להחזיק אותם במחזותיו. ועם זאת פחם לא בהכרח מסנן את כל סוגי הכימיקלים, ובסופו של דבר מתבקש להחליף אותו שכן הוא יכול "להתמלא, בנקבוביותיו עד דיי.

למה בכלל לעשות שימוש במשהו כמו פילטר מים?

זו שאלה מעולה וזה לא בהכרח שיש תשובה לכך לאור כך שהמים במדינת ישראל יכולים להיות דיי טובים. הן מבחינת בקרת איכות, והן מבחינת השילוח שלהם לנקודות המים השונות. אלא שיש נקודות שהן לא בהכרח מפוקחות והן דווקא באחריות הצרכן כדי לפקח. כמו מה שקורה בצינורות הפרטיים של צנרת בבית מגורים, או בניין משרדים, וכיוצא בזה. פילטר מים יכול להיכנס לתמונה בשלב שכזה.

מדוע כך? ובכן, באם מדובר בצנרת ישנה שמכילה חלודה ושאר כימיקלים שונים, אפשר שהשימוש בדבר מה כמו פילטר מים יכול לתת את המענה המתבקש כדי לאפשר איכות מים גבוהה יותר מאלו שיוצאים מן הברז ולא ברור מה מצבם. על כן, אפשר להתייחס לזה כמו לקיחת אחריות אוהבת על איכות המים והרכבם תוך השימוש בפילטר מים.