סנן לתמי 4

סנן לתמי 4

סנן לתמי 4 יכול בהחלט להיות מסנן מים שאמור לשפר את איכות המים כמו גם לשמור על המינרליים שאמורים להיות בהם.

מה הסיפור של סנן לתמי 4?

לפני שנספר על מה שמכשיר כמו סנן לתמי 4 אמור לעשות, נתחיל ונספר על כך שבאופן כללי יש שיגידו שהמים במדינת ישראל טובים לשתייה, ושישנה אספקת מים ראויה באחריות משרד הבריאות כמו גם באחריות ובפיקוח תאגידי מים מקומיים. התאגידים הם הזרוע בשטח לכאורה שאחראית על הובלת המים עד לפתח הבניין ו/או בית הלקוח, נקודת השעון בבניין או בבית, והם אחראים גם על איכות המים המובלת.

וייתכן שהם עושים זאת היטב. הדבר נכנס לשיקול כאשר שוקלים תופעה שקיבלה את השם "המייל האחרון". כלומר, החלק האחרון במסע שהמים עושים שאינו מפוקח. שזה בערך החלק מן המשאית לצנרת. שכן באם המשאית לא מפוקחת ומבוקרת או הצנרת הביתית, הרי שזהו המייל האחרון ולא בטוח שהוא מחוטא ומבוקר כיאות.

סנן לתמי 4 והמייל האחרון

החל מנקודת המייל האחרון זהו למעשה הנקודה בה הצרכן הוא זה שמתבונן ומבקר על איכות המים שלו. כלומר כל המים שנכנסים לצנרת הביתית ולמערכת המים הפרטית שלו. שכן אם המים עוברים דרך התשתית הביתית, והיא ישנה ואולי גם יש בה סיפוח חומרים כימיים לא רלוונטיים ומתכות כבדות או חלודה מצינורות ישנים, ושאר דברים שיכולים להשפיע על הרכב המים – הרי שהפיקוח והביקורת על האיכות שלהם יכול  להיות מהותי ומשמעותי. אי לכך ובהתאם לזאת סנן לתמי 4 יכול לתפקד כמסנן למי השתייה שבבית.

סנן לתמי 4 אמור לספק איכות מים גבוהה יותר על ידי אפקט הסינון שלו. אפשר שהוא עובד על ידי סינון החומרים שלא אמורים להיות בו מתוך המים ולמכשירי  תמי 4 מסוימים יש גם נורת UV שאמורה לעזור בתהליך טיהור המים. שכן יש שיגידו שתפקידה הוא לעקר חיידקים שמקורם במי ברז או צנרת ולעזור במניעת התרבותם. זה לפחות עבור המים הקרים, שכן במים חמים הטיהור אמור או יכול לקרות לבד.

ועם זאת אפשר לחקור על תמי 4, כמו גם על סנן לתמי 4, כדי לראות מה תפקידם ויעילותם בנושא.