בידה

בידה

מה הוא בידה?

בידה הוא מעין מכשיר שיכול לאפשר ניקיון נוסף לאחר שמנקים לאחר השימוש בשירותים. כלומר, טרם הורדת המים, ולאחר השימוש בנייר טואלט. יש שיגידו שיותר נחמד להשתמש רק במים של הבידה, מבלי להשתמש בנייר טואלט, וזו בחירה אישית.

ועם זאת בידה אינו מומלץ לכולם ולא בכל מצב, כי זה בכל זאת זרם של מים לתוך איברי המין וזה יכול להיות לא טבעי ולא רלוונטי למערך של עשיית צרכים. אפשר לקרוא מחקרים ועדויות כדי לראות באיזה מצבים זה מתאים ובאיזה לא.

סוגים שונים של בידה

איזה סוגים יש לבידה? האם בידה יכול להיות בשלל מודלים שונים? ובכן, אכן כן. יש סוג של בידה שהוא "עומד חופשי", כלומר, מנותק מהאסלה ויכולה לעמוד לידה או להיות מוצב באיזשהי עמדה תואמת. בידה שכזה יכול לעמוד ליד האסלה הרגילה ולהיראות כמו כיור נמוך ועם זאת יחסית רחב. ייתכן שיש בהם מספיק מים כדי לרחוץ את איברי המין ומה לא וייתכן שיש בהם מעין צינור שיכול לעשות את העבודה. אפשר שהמודל הזה יותר דומה "לדגם המקורי" שאפשר לקרוא עליו בוויקיפדיה, הבידה שאולי עשו בו שימוש בעתות עתיקות יותר.

ישנו דגם נוסף של בידה שהוא כמו דוש למקלחת. מדובר במעין ידית המחוברת לאסלה ומותקנת ידנית כדי לנקות את איברי המין ופי הטבעת לאחר השימוש באסלה, לאחר קיום יחסי מין או פשוט כדי לרענן קצת את החברים למטה. כאשר ניתן להחזיק בידית, אפשר להחליט איפה היא תונח, לאיזה כיוון, וכיוצא בזה ובכך להשפיע על זרם המים.

סוג נוסף של בידה הוא זה של הבידה המותקן. כמו זה שרשמנו בפסקה הפותחת. אפשר שהוא גם יהיה אוטומטי. כלומר, עם הורדת המים, האסלה יכולה להחליט שהיא משחררת איזה זרם מים לעבר האיברים הפרטיים ועושה שטיפה אחרונה.

ישנם סוגים נוספים של בידה, ואם זה מעניין ניתן להמשיך את המחקר ואף לקרוא את המחקרים בנידון, או פשוט להשתעשע עם הרעיון של מנקה שכזה לאיברי המין.